Adam et Eva. In Vivo # 5 small fot Magda Hueckel

Adam et Eva. In vivo – Warszawskie Centrum Pantomimy Street

Garwolin Duży parking przy Garwolance, ul. Olimpijska

Adam et Eva. In vivo to próba zmierzenia się z wyobrażeniami na temat pierwszych ludzi na ziemi, wyborów przed którymi być może musieli stanąć i możliwych konsekwencji ich działań. To wspólna podróż po obszarach przypowieści sprzed tysięcy lat, zaskakująco dziś aktualnych, ukazanych przez pryzmat człowieka współczesnego. Teatr bezsłownego obrazu wykorzystuje bogactwo swych środków, stanowiąc niewyczerpane źródło różnorodności narracyjnych. Te natomiast, w zależności od wrażliwości i wyobraźni widza, układają się w indywidualną całość, tworząc ostateczną treść spektaklu.

Jest w tym wszystkim dystans i humor, bo czy można inaczej, jeśli zdamy sobie sprawę, że po tak wielu latach od naszego początku, wobec pojęcia Miłości nadal stajemy zdumieni i bezradni?

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Paweł Odorowicz
Scenografia: Sławomir Szondelmajer
Reżyseria światła: Jędrzej Skajster
Obsada: Paulina Staniaszek, Magdalena Kultys, Renata Birska, Aleksandra Batko, Maja Rękawek, Małgorzata Watras, Maciej Jan Kraśniewski, Krzysztof Kuc, Bartłomiej Ostapczuk.

Warszawskie Centrum Pantomimy Street to idea połączenia teatru wizualnego, plastycznego z teatrem pantomimy i teatrem fizycznym w przestrzeni ulicy, pleneru, miejsca bezpośredniego kontaktu z widzem. Jest przestrzenią eksperymentu, gdzie plastyczne podejście do ukazywanych treści łączy się z potencjałem aktorów i adeptów studia Warszawskiego Centrum Pantomimy.

Warszawskie Centrum Pantomimy podejmuje wiele działań, wspierających i umożliwiających dynamiczny rozwój sztuki teatru pantomimy. Organizuje warsztaty, do których zapraszani są uznani artyści tej sztuki z kraju i zagranicy. Wspiera projekty teatralne z dziedziny sztuki mimu oraz produkcje spektakli pantomimy. Koordynuje działania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, organizowanego przez Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy oraz całorocznego Studia Pantomimy. Prowadzi wiele działań edukacyjnych i artystycznych, tworzy profesjonalny zespół teatralny. WCP jest częścią Europejskiej Federacji Pantomimy.

www.mimowie.pl

www.facebook.com/Warszawskie-Centrum-Pantomimy-131890780207481