czarownice 6

Czarownice z Salem – Teatr Rękawiczka

Garwolin Sala Centrum Sportu i Kultury, ul. Nadwodna 1

Czarownice z Salem to jeden z ważniejszych spektakli Teatru Rękawiczka. Młodzi ludzie zainspirowani dramatem Arthura Millera stworzyli dzieło, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy. Zbudowali własną wypowiedź, która wyrasta z ich bystrej obserwacji świata i jest na ten świat reakcją – pełną pasji i zaangażowania.

Sztuka opowiada o rzeczywistości ogarniętej nienawiścią i żądzą zemsty. Główna bohaterka Abigail Wiliams to dziewczyna, która pragnie miłości. Jednak, kiedy zostaje odrzucona przez kochanka, z zemsty i rozpaczy rozpętuje szaleństwo, nad którym nikt już nie potrafi zapanować. Świat oszalał. Uwierzył małej intrygantce. Rozpoczęto polowanie na czarownice.

Spektakl otrzymał I nagrodę na Mazowieckim Festiwalu Teatralnym organizowanym przez Teatr Polski w Warszawie i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz I nagrodę na Festiwalu Teatrów Amatorskich.

Teatr Rękawiczka narodził się ze szkolnego koła teatralnego, działającego przy Gimnazjum nr 2 w Garwolinie w 2001 roku. Od 2008 r. swoją działalność prowadzi we współpracy z Centrum Sportu i Kultury. Reżyserem, kierownikiem artystycznym, a także założycielem teatru jest Izabela Rękawek. Skład zespołu tworzą uczniowie, studenci oraz inne Rękawiczki. Teatr Rękawiczka na przestrzeni 12 lat swojej działalności brał udział w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych w całej Polsce. Ze swoimi spektaklami prezentował się zarówno na scenach profesjonalnych jak i amatorskich. Artyści Teatru Rękawiczka są czynnie zaangażowani w organizację 1. Festiwalu Saturator Teatralny w Garwolinie.

www.facebook.com/Teatr-Rękawiczka-174092112640324