IMG_8741-1

Pokój – Teatr Snów

Garwolin Park przy Garwolance, ul. Olimpijska

Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości czeka, śni, wspomina. Jego przestrzeń przyciąga uwagę. Dla nas jest miejscem gry, zabawy. Świat, który otacza bohatera jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Nawet zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. W normalnym pokoju nie potrafiłby jednak zamieszkać i żyć szczęśliwie. Marząc o miłości, nie dostrzega tej, która troszczy się o niego organizując jego życie. A czasem, chyba nie tylko we śnie, staje się jego partnerką. Mogłaby nią być. Gdyby ją dostrzegł.

Czy bohater ucieka od rzeczywistości, czy też na nią wpływa? Gdy śpi to czy śni sen we śnie? Czy my widzowie jesteśmy z jego snu ? Czy będziemy gdy śnić przestanie ? Może to on utrzymuje nas przy życiu? Może istniejemy dzięki niemu, dzięki jego kreacji? Dzięki jego samotnemu wysiłkowi by ciekawie śnić, by trwał teatr ? Co będzie gdy ostatecznie opuści swój pokój?

Scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Zdzisław Górski
Czas trwania: 45 min.

Teatr Snów należy do czołówki polskich teatrów alternatywnych. Gra na ulicach i w przestrzeniach zamkniętych. Teatr Snów ma własną, rozpoznawalną stylistykę. Na swoisty język teatralny grupy składa się starannie skomponowany ruch, obraz, plastyka, rytm, muzyka.

Zespół wystąpił już ponad 600 razy w wielu miastach Polski i zagranicą. Prezentował swoje spektakle na prestiżowych festiwalach, m.in. w: Awinionie, Marsylii, Lozannie, Edynburgu, Stockton, Gandawie, Sewilli czy Kopenhadze.

Teatr Snów jest laureatem Nagrody Zespołowej Łódzkich Spotkań Teatralnych, Nagrody Międzynarodowych Targów Inicjatyw Teatralnych w Pile, Nagrody Teatralnej Wojewody Gdańskiego.

www.teatrsnow.pl

www.facebook.com/Teatr-Snów-406779515001