szekspir zdjęcia 3

Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira -Teatr Mała Rękawiczka

Garwolin Sala Centrum Sportu i Kultury, ul. Nadwodna 1

Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira to opowieść o świecie, do którego Pan Szekspir zupełnie nie pasuje. Wszelkie wartości zdewaluowały się. Liczą się tanie sensacje, a autorytety moralne zostały zastąpione przez celebrytów. Nie ma tu miejsca na miłość, śmierć i wielkie namiętności. Nikt nie rozumie Szekspira, ale może go wykorzystać do własnych celów, aby zdobyć sukces, zyskać sławę i stać się gwiazdą.

Bohater spektaklu – reżyser Waldemar Gwóźdź – poszukuje tematu do nowego serialu. Niestety zewsząd zalewa go szmira, tandeta i beznadzieja. Ten twórczy marazm przerywa telefon „od nieznanego szerszym masom niejakiego Szekspira”, który proponuje zdesperowanemu reżyserowi swoje sztuki. Podpisując kontrakt z zapomnianym mistrzem, reżyser nie zdaje sobie sprawy, jaką burzę wywoła, dotykając tak drażliwych tematów jak miłość i śmierć. W kryzysowym momencie na scenie pojawia się Malwina Wygryzło, która bierze sprawy w swoje ręce. To ona, wielka miłośniczka telewizji, zakupów i Facebooka, „uratuje” serial. Romeo i Julia w reżyserii Malwiny Wygryzło odnosi wielki sukces, ale jedna osoba nie podziela ogólnej radości. Wiliam Szekspir wreszcie mówi: „basta”.

Teatr Mała Rękawiczka to młodsza grupa teatralna, działająca przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Skupia dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Istnieje kilka lat i ma na swoim koncie wiele spektakli. W ubiegłym roku spektakl Szlaban zdobył II miejsce na Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich.