folder13

W pewnym miasteczku – Teatr Rękawiczka

Garwolin Park przy Garwolance, ul. Olimpijska

W szarym smutnym miasteczku, w którym dawno zapomniano czym jest radość i szczęście, żyją zwykli szarzy ludzie. Wiodą proste życie. Każdy zna swoje miejsce i sumiennie wykonuje obowiązki. Wierzy, że powaga, pobożność i posłuszeństwo to wartości, które utrzymują świat w należytym porządku.

Pewnego dnia spokój mieszkańców burzy pojawienie się dziwnych wędrowców, ciągnących ze sobą wózek pełen kwiatów. Okazuje się, że kwiaty te mają niezwykłą moc. Ich zapach budzi ukryte pragnienia, zapomniane dawno marzenia i namiętności. Kolorowi przybysze demaskują porządnych obywateli miasteczka, śmieją się z ich powagi i za nic mają ustalony porządek. Pod wpływem ich czarów poważne nauczycielki pląsają niczym rusałki, sprzątaczka i jej pomocnik doświadczają romantycznej miłości, zaś skromne zakonnice odkrywają w sobie niespożyty temperament.

W końcu, aby przywrócić dawny ład i porządek do miasteczka wkracza wojsko. Radosna atmosfera ulatnia się niczym delikatny zapach kwiatów. Wydaje się, że terror i przemoc owładnęły miastem. Zniknęły radość i marzenia. Nietrwałe i delikatne kwiaty zostały skonfiskowane, a ich sprzedawcy aresztowani. Na szczęście to nie koniec tej historii. Okazuje się, że nawet serca z kamienia mogą zakwitnąć miłością. A w duszy ludzkiej kryją się niezwykłe pokłady dobra.

Reżyseria: Izabela Rękawek
Współptwórcy: zespół Teatru Rękawiczka – Elżbieta Szykowna, Bartłomiej Szubiński, Maciej Wojtecki, Michał Lasocki, Magdalena Piesio, Daria Wojciechowska, Zuzanna Ziółek, Michał Szczypek, Danuta Piłka, Piotr Saganek, Daria Zając, Agnieszka Wilczyńska, Julia Nozdryn-Płotnicka, Julia Zdulska, Zofia Blachowicz, Agnieszka Majsterek, Piotr Kujda, Jakub Zalewski, Natalia Kot, Kamila Jędrzejewska, Jan Dusza, Emilia Migas, Klaudia Prządka, Weronika Mróz