Żródło - strona www teatru (2) — kopia

Ważne sprawy Fundacja Sztuka Ciała

Garwolin (Sala CSiK) DOM KULTURY

Ważne sprawy Fundacja Sztuka Ciała(Sala CSiK) DOM KULTURY

Czwórka rodzeństwa zostaje sama w domu. Rodzice wychodząc zostawiają dzieciom jasne wskazówki czym mają się pod ich nieobecność zająć. Jakimi ważnymi sprawami zajmą się w tym czasie dzieci? Czy wreszcie będą mogły łowić ryby w salonie, wyruszyć w rejs statkiem pirackim, poskromić lwa, a nawet latać samolotem? Jak na te pomysły zareaguje starsza, odpowiedzialna siostra?

Dzieci przypominają nam wszystkim, że dzięki wyobraźni i kreatywności można zdziałać więcej niż przez sztywne trzymanie się reguł.

Przedstawienie w swoim wyrazie jest bardzo radosne, inspirowane klaunadą – mówi reżyserka spektaklu Joanna Płóciennik. Kładziemy nacisk na zbudowanie komicznych, wręcz przerysowanych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Posługujemy się językiem pantomimy, który jest precyzyjnym, międzynarodowym językiem ciała. Tworzymy świat z pogranicza rzeczywistości i dziecięcej wyobraźni.

Reżyseria: Joanna Płóciennik
Scenariusz: zespół
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Szabłowska (Szabłowska Studio)
Obsada: Agata Brzozowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel

Misją Fundacji Sztuki Ciała jest inicjowanie, realizacja i wspieranie projektów związanych z pantomimą, teatrem ciała i teatrem ruchu. Fundacja tworzy teatralną przestrzeń, w której wykorzystuje rozmaite środki artystycznego wyrazu, dla których punktem wyjścia jest doświadczenie ciała. Wśród głównych celów swojego działania Fundacja wymienia m.in.: propagowanie i upowszechnianie sztuki teatru pantomimy oraz innych form teatru ruchu, edukowanie różnych grup wiekowych z zakresu pantomimy oraz innych form teatru, wspieranie i prowadzenie działalności badawczej, skierowanej na sztukę pantomimy a także budowanie pomostu pomiędzy różnymi rodzajami sztuk.

www.sztukaciala.com

www.facebook.com/sztukaciala